Renault Filo Kiralama

Teklif Formu

Filo Kiralamanın Avantajları

Teklif Almak İçin Yandaki Formu Doldurabilirsiniz.


Filo Kiralama Avantajlarınız

Kolay Araç Yenileme

Araçların yenilenmesi sürecinde satış işlemleri ile ilgilenmez, ikinci el değer değişimi riskine karşı tam koruma sağlarsınız.

Aylık Sabit Taksitler

Araç satın almak yerine kiralamanız durumunda herhangi bir peşinat ödemesi ve satın alım bedelleri ile ilgili toplu nakit çıkışı yapmanıza gerek kalmaz. Ödemelerinizi önceden belirlenmiş sabit kiralar halinde gerçekleştirirsiniz.

Kasko, Sigorta ve Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeleri

Araçların kasko, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, kiralama kapsamına dahil edilerek zamanında ve eksiksiz olarak tarafımızca yapılır. Aracınızı satın aldığınızda ödemek zorunda kaldığınız, fakat kanunen kabul edilmeyen gider olan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, araçlarınızı bizden kiralamanız durumunda size ek bir yük olmaktan çıkar.

KDV Avantajı

Aracın doğrudan satın alınması halinde, KDV bir maliyet unsuru olarak karşınıza çıkar ve KDV indiriminde kullanılamaz. Kiralama halinde ise faturadaki KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanabilir.

Güçlü Bilanço Görünümü

Araç kiralamak bilançonuzun görünümüne olumlu katkı sağlar. Banka kredisi ile satın almadan farklı olarak, şirketiniz ödeme planında yer alan ve vadesi gelmemiş ileri tarihli kira bedelleri bilançonuzda mali borçlarınız altında yer almaz ve borçlanma kapasitenizi de olumsuz etkilemez.

Zaman Yönetimi

Araç ihtiyacınızı gidermek ve filonuzu yönetmek için zaman harcamayın. Filo kiralama hizmeti size önemli oranda zaman tasarrufu sağlar ve ana iş kolunuza konsantrasyonunuzu güçlendirir.

  • Operasyonel filo kiralamada; araç tedarik ve teslimat koordinasyonu ile sözleşme de dahil olmak üzere evrak takibinin tamamı Renault Filo Kiralama tarafından yerine getirilir.
  • Türkiye genelinde anlaşmalı servislerde hiçbir ücret ödemeden periyodik bakım hizmeti alabilirsiniz.
  • Türkiye genelinde yaygın servis ağına ve yüksek hizmet kalitesine sahip lastik üreticileri ile yapılan anlaşmalar sayesinde, belirlenen kilometrelerde bir takım lastik herhangi bir bedel talep edilmeksizin değiştirilir.
  • Kaza sonrasında yapılması gerekenler 7/24 hizmet veren Müşteri Hizmetleri Merkezi tarafından tecrübeli bir ekip yönetiminde gerçekleştirilir ve hasar onarımlarınız titizlikle takip edilir.
  • Hasar veya arıza onarımlarının 24 saati aşması durumunda işgücü kaybının önlenmesi için araç kullanıcısına ikame araç tedarik edilir.
  • Kasko, trafik sigortası ve MTV Renault Filo Kiralama tarafından takip edilir ve ödenir.
  • Araçların takibi için personel istihdam etmenize gerek kalmaz.

Filo Kiralama Sıkça Sorulan Sorular


Renault Filo Kiralama

Tüm şirketler operasyonel kiralama yapabilir.

Minumum 1 adet araç için kiralama yapılabilir.

12 ile 48 ay arasında dilediğiniz süre için kiralama yapılabilmektedir.

Kiralama fiyatı içerisinde yakıt gideri dahil değildir.

Evet kira süresi uzatılabilir. Müşteri temsilciniz ile görüşerek detayları öğrenebilirsiniz.

Filo/Araç Kiralama süresi boyunca ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası ya da döviz bazında yapılmaktadır. Döviz üzerinden yapılan sözleşmelerde, ödemeler TCMB döviz satış kuru referans alınarak her ayın ilk iş günü TL olarak faturalandırılmaktadır.

Mail order talimatı ile ödeme yapılabilmektedir..

Aracınız tarafınıza teslime hazır olduğunda, OGS yetki yazısı talebiniz doğrultusunda size gönderilecektir.

Motorlu taşıt vergileri Renault Filo Kiralama tarafından ödenir..

Kiralık aracın bakım / onarımlarını tüm Renault yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz.

Bakım / onarım giderleri Renault Filo Kiralama tarafından karşılanmaktadır. Ancak bakım zamanlarının geçirilmesinden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan giderler kiracı sorumluluğundadır.

Aracın lastik değişimleri 50.000 km.’de yapılmaktadır. 444 5 RFK (735) numaralı telefonu arayarak talep yapılabilir.

Kullanıcılar araç muayenesini kendileri yaptırmakla sorumludur. Muayene işleminden sonra, muayene harç makbuzu Renault Filo Kiralama’ya gönderilmelidir. Sıfır binek otomobillerde ilk 36 ay boyunca muayene gerekmemekte, 36 ay üzeri kiralamalarda söz konusu uygulama yapılmaktadır.

Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil araç tahsisi yapılır..

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir.

Kaza durumlarında kasko poliçemiz kapsamında 444 5 RFK (735) numaralı telefonu arayarak assistance hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kasko ve Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe temini ve yenilemeler, Renault Filo Kiralama tarafından yapılmaktadır.
Not : Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe yenilemeleri, poliçe başlangıç tarihinden önce müşteri firmanın adresine, Renault Filo Kiralama tarafından kargo ile gönderilmektedir. Bu sebeple adres değişikliklerinin tarafımıza bildirilmesi büyük önem arz etmektedir.